نانو اکسید روی آبگریز

نانو اکسید روی آبگریز و برخورداری آن از ویژگی های منحصر بفرد نظیر: خاصیت آنتی باکتریال، جذب قوی امواج فرابنفش، جذب آلاینده ها از محیط های مایع و رفتار کاتالیستی مطلوب باعث شده است تا استفاده از آن در صنایع مختلف لاستیک سازی، لعاب و سرامیک، آرایشی و بهداشتی، رنگ سازی، پلیمر و پلاستیک و… بطور قابل توجهی رواج یابد.

نانو اکسید روی جدای از اینکه در صنایع رایج مانند لاستیک سازی، سرامیک، پتروشیمی و…. استفاده میگردد اما به واسطه ماهیت نیمه رسانایی خود توجه صنایع پیشرفته را به سمت خود معطوف کرده است. در این مطلب به تشریح کاربرد های پیشرفته این ترکیب پر مصرف می پردازیم.

نانو اکسید روی (ZnO) یکی از مهمترین ترکیبات موجود در صنعت است که دارای ماهیت نیمه رسانایی، عدم ایجاد آلودگی محیط زیستی، عدم سمیت بوده و مهم تر از همه از خواص فوتوکاتالیستی، کاتالیستی، اپتیکی، ضد باکتری و جذبی منحصر بفردی برخوردار است. از این رو، برخورداری از مجموعه خواص ویژه باعث شده است تا نانو اکسید روی در صنایع جدید و پیشرفته کاربردهای ویژه ای پیدا کند. کاربردهای پیشرفته نانو ذرات اکسید روی در ادامه توضیح داده شده اند.

با توجه به استفاده گسترده این ماده در صنایع گوناگون، اگر بتوان خواص منحصر بفرد جدیدی نظیر رفتار آبگریزی، رفتار چربی گریزی و… در آن ایجاد نمود؛ در آن صورت عملکرد و بازدهی نانو اکسید روی بیش از پیش تقویت می گردد.

بدین ترتیب در آرمان نانو فناور رابین تصمیم گرفتیم خاصیت آبگریزی را در نانو اکسید روی آب گریز تولید شده در شرکت ایجاد نماییم تا صنایع مصرف کننده این محصول علاوه بر سایر خواص منحصر بفرد آن از خاصیت آبگریزی نیز بهره مند گردند.

خلوص: ۹۸ %

اندازه ذره: ۶۰ نانومتر

پایداری حرارتی:   ۱۱۲۰ درجه سانتیگراد

دارای رفتار آبگریزی

ایجاد خاصیت خود تمیز شوندگی در سطوح

کاربرد نانو اکسید روی آبگریز در صنعت

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، نیاز صنایع مختلف به تجهیزات پیچیده و پیشرفته نیز روز افزون شده است. از این رو همواره قطعات و محصولاتی تولید می شوند که نیازمند مراقبت های ویژه در برابر قارچ ها و باکتری ها، در برابر محیط های آلوده و در برابر نور می باشند.

در چنین شرایط حساسی استفاده از ماده ای که بتواند به طور همزمان این ویژگی ها را در قطعات و محصولات تولید شده ایجاد نماید مورد نیاز می باشد. با توجه به این امر، از نانو اکسید روی آبگریز می توان در ایجاد پوششی آبگریز، آنتی باکتریال و جاذب امواج فرابنفش در سطح قطعاتی که حساس و دور از دسترس بوده و نیازمند مراقبت ویژه می باشند استفاده نمود.

وجود این ویژگی ها باعث افزایش طول عمر قطعات و محصولات حساس شده و بدین ترتیب هزینه های جانبی آنها را به شکل قابل توجهی کاهش می دهد.

از این ماده می توان در تولید قطعات پلیمری، الیاف و منسوجات خود تمیز شونده نیز استفاده کرد. علاوه بر این، این محصول می تواند در تولید کرم های ضد آفتاب استفاده گردد و خاصیت آبگریزی را در آنها ایجاد نماید.

با ما در ارتباط باشید…

اگه می خواین نیازتون رو با ما در میون بذارین، خیلی خوشحال می شیم با ما تماس بگیرین