نانو ذرات اکسید آهن

نانو ذرات اکسید آهن سرخ رنگ با فرمول شیمیایی Fe2O3 و خواص مغناطیسی ضعیف پایدارترین اکسید فلز آهن می باشد که در زمینه های مختلف علمی و صنعتی نظیر ساخت قطعات الکترونیکی، تولید باتری های لیتیومی، تولید رنگ و ….،کاربرد فراوانی دارد.

تابحال ثابت شده است که کاهش اندازه ذره مواد تاثیر مستقیم بر تقویت خواص فیزیکی و شیمیایی آنها داشته و عملکرد آنها را در صنایع مصرف کننده این ماده بهبود می دهد. از این رو، پژوهش های گوناگونی بر عملکرد نانو ذرات اکسید آهن در صنایع مصرف کننده آن صورت گرفت که نتایج بدست آمده نشان دهنده بهبود بازدهی این ماده در صنایع مذکور به دلیل کاهش اندازه ذره تا ابعاد نانومتری بود.

علاوه بر این موضوع، با روند رو به رشد تکنولوژی و صنعت از نانو ذرات آهن برای زمینه های کاری جدید نظیر ساخت سنسورهای گازی، جذب آلاینده ها از پساب های صنعتی، ساخت داروهای تشخیص و درمان سرطان، حذف باکتری ها و…. استفاده شد. کاربرد های جدید شناخته شده برای این ماده ناشی از خواص فیزیکوشیمیایی منحصر بفرد آن در ابعاد نانومتری می باشد.

ما در آرمان نانو فناور رابین توانستیم نانو ذرات اکسید آهن با خواص فیزیکی و شیمیایی تقویت شده سنتز کنیم که از عملکرد بهتری نسبت به نمونه های مشابه موجود در بازار برخوردار می باشد. مشخصات این محصول در ادامه گزارش شده است.

خلوص: ۹۸ %

اندازه ذره: ۳۵ نانومتر

ساختار مزوپور با اندازه حفرات سطحی ۵ نانومتر

دارای خاصیت مغناطیسی با مغناطش ۴ واحد الکترومغناطیس بر گرم

دارای عیوب ساختاری

خواص کاتالیستی تقویت شده نانو ذرات اکسید آهن

متفاوت بودن تخصص ماست

نانو ذرات اکسید آهن سنتز شده در آرمان نانو فناور رابین از عیوب ساختاری در ساختار کریستالی خود برخوردار هستند که باعث شده خواص ویژه ای از خود در صنایع مختلف نشان داده و کیفیت محصولات آنها را ارتقا دهند.

ساختار مزوپور و سطح ویژه بالای این محصول رفتار جذبی و کاتالیستی آن را تقویت کرده است. تقویت رفتار جذبی و کاتالیستی نانو اکسید آهن موجب شده است تا عملکرد این محصول در سنسورها و جاذب های گازی بهبود یافته و بازدهی این تجهیزات را در تشخیص و جذب آلاینده های گازی را افزایش دهد.

حضور عیوب ساختاری در این محصول باعث شده است تا خواص اپتیکی و الکتروشیمیایی آن بهینه شوند. بهبود این ویژگی ها موجب شده است تا این محصول به گزینه مناسبی برای استفاده در تولید آند باتری های لیتیوم – یونی تبدیل گردد.

علاوه بر ویژگی های بالا باید برخورداری از خواص آنتی باکتریالی را به این محصول اضافه کرد. اندازه ذره پایین، سطح ویژه بالا، واکنش پذیری بالا و حضور عیوب ساختاری در نانو اکسید آهن تولید شده موجب شده است تا این محصول رفتار آنتی باکتریالی مطلوبی از خود نشان دهد.

صنایع مصرف کننده :

صنعت رنگ

صنعت پلیمر

صنعت باتری سازی

صنعت پتروشیمی

با ما در ارتباط باشید…

اگه می خواین نیازتون رو با ما در میون بذارین، خیلی خوشحال می شیم با ما تماس بگیرین